PostHeaderIcon Wrzesień i Październik w grupie Maluszków

Szybko minęły pierwsze dwa miesiące w przedszkolu- czas poznawania nauczycieli, kolegów, przyzwyczajania się do nowego miejsca i zasad.   Pierwsze tygodnie poświęciliśmy na zabawę, zaczęliśmy poznawać zasady panujące w sali i w toalecie. W kolejnych tygodniach września maluchy zaczęły uczyć się bezpieczeństwa na drodze oraz zaczęliśmy wychodzić na spacery do lasu i parku. Odwiedziła nas też Pani Jesień ubrana w piękny kolorowy strój  z koszykiem pełnym darów jesieni. Obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu ,,Maluchy” stały się oficjalnie przedszkolakami. Otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.
W październiku poznawaliśmy owoce i warzywa. Dzieci zrobiły smaczną, zdrową sałatkę owocową. Poznały las oraz ich mieszkańców. 10 października obchodziliśmy ,,Dzień Drzewa”. Maluszki zapoznały się z różnymi rodzajami drzew oraz wykonały piękną pracę plastyczną. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbył się apel, na którym dzieci podziękowały nauczycielom za naukę, opiekę oraz zabawę pięknymi piosenkami oraz własnoręcznie zrobionymi  prezentami. W kolejnych tygodniach października maluchy dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, poznały piramidę zdrowego żywienia oraz poznały zawód lekarza i na czym polega jego praca. Odwiedził nas również teatrzyk z przedstawieniem pt.,, Śpiąca Królewna”. Poznały listonosza, jego pracę oraz jak wysyłamy listy. Pod koniec października odwiedziły cmentarz, zapaliły znicz i wspólnie pomodliliśmy się za zmarłych.

 

 

Komentarze są wyłączone.