PostHeaderIcon PAŹDZIERNIK U KRASNOLUDKÓW

Mogłoby się wydawać, że październik jest długim miesiącem nam minął bardzo szybko. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Obchodziliśmy dzień drzewa rozmawialiśmy o korzyściach jakie niosą drzewa zarówno ludziom jak i zwierzętom. Oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różne rodzaje drzew. Na koniec wykonaliśmy grupową prace plastyczną za pomocą rolek po papierze. Świętowaliśmy dzień nauczyciela i uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez rówieśników.  Październik okazał się bardzo słodkim miesiącem ponieważ zrobiliśmy sok owocowo- warzywny, rogaliki z nadzieniem jabłkowym, ciastka oraz zakisiliśmy ogórki. Rozmawialiśmy o kolorach i je tworzyliśmy, malowaliśmy na mleku- tworzyliśmy tęczę. Październik obdarował nas piękną pogodą więc wykorzystywaliśmy ją codziennie spacerując. Oczywiście nie zabrakło nam czasu na zabawy i pląsy w sali. Odwiedził nas teatr z przedstawieniem „Śpiąca królewna”, który przypadł dzieciom do gustu. Otrzymaliśmy niespodziankę w postaci kartki pocztowej od dzieci z przedszkola w Strzegomiu. Oczywiście my również wysłaliśmy im kartkę z pozdrowieniami. Na koniec października wybraliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicz. Do zobaczenia w listopadzie.

Komentarze są wyłączone.