PostHeaderIcon RYBKI W PAŹDZIERNIKU

Jesienna aura w październiku pochłonęła nas doszczętnie. Kolejny piękny, kolorowy miesiąc za nami. Zaczęliśmy ze smakiem i przygotowaliśmy sałatkę warzywną. Zajęło nam to sporo czasu na krojenie, ale dla nas to nic trudnego. Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, co trzeba jeść żeby być zdrowym w tą jesienną porę.Wiemy że ruch to drugi ważny element aby być zdrowym, więc każde zajęcia rozpoczynamy poranną gimnastyką całego ciała. Wiemy też że dbanie o higienę osobistą pomoże nam w walce z bakteriami i wirusami. Byliśmy w odwiedzinach w grupie DOBRE DUSZKI , wraz z nimi poznaliśmy sprzęt pielęgniarski, przeprowadziliśmy inscenizacje sprawdzania tętna, oraz resuscytacji. Mieliśmy okazję samemu sprawdzić każdy z tych przyrządów oraz włożyć na siebie piękny, biały fartuch. Dzieci poznały numer alarmowy 112, wiedzą kiedy z niego korzystać, jak ważne jest udzielenie pomocy, nawet po przez wykonanie telefonu pod ten numer. Bawiliśmy się listkami, robiliśmy różne prace plastyczne, podzieliliśmy je na liściaste i iglaste. Świętowaliśmy Dzień Drzewa i żeby sobie umilić ten dzień stworzyliśmy drzewo z kolorowymi listkami, nietypową techniką. Bawiliśmy się kasztanami, które zebraliśmy wspólnymi silami, rozwiązywaliśmy różne obliczenia przy ich pomocy i ćwiczyliśmy wyobraźnie po przez tworzenie kształtów i wzorów. Śpiewaliśmy piosenki o jesieni, tworzyliśmy różne prace plastyczne i techniczne, ćwiczyliśmy motorykę małą po przez prace grafomotoryczne. Poznaliśmy bliżej rolę artysty, malarza, pisarza i poety, wiemy jakie arcydzieła tworzą, jakie techniki używają. Znamy zasady zachowania w kinie i teatrze, znamy różnicę oglądania filmów w kinie i byciu na spektaklu w teatrze. Poznaliśmy cyferkę 2 i 3 oraz literki takie I, E, M, rozwijaliśmy pisownie jak i utrwalaliśmy ich kształtu po przez dekorację różnymi technikami. Dzieliliśmy się zdjęciami naszej rodziny, dumnie opowiadaliśmy o niej. Znamy etapy rozwoju dziecka, od maluszka do staruszka. Świętowaliśmy Dzień makaronu, z tej okazji ugotowaliśmy sobie kolorowy makaron i zjedliśmy na słodko. Zawitał u nas niespodziewanie teatrzyk i zaprezentował nam piękne przedstawienie. Świętowaliśmy urodzinki Julki, jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń. Nie zapomnijmy o tym, że gdy tylko pogoda nam sprzyjała, korzystaliśmy ze spacerów po okolicy oraz wspólnej zabawy w przedszkolnym ogródku.dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr sdr sdr dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav sdr dav sdr sdr dav dav dav dav dav dav sdr sdr sdr sdr dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav

Komentarze są wyłączone.