Archiwum dla Październik, 2019

PostHeaderIcon RYBKI WE WRZEŚNIU

Przywitaliśmy nowy rok szkolny, jesteśmy już o rok starsi, z nowymi zabawkami i już RYBKAMI ! Rozpoczęliśmy od wspólnego stworzenia kodeksu przedszkolaka, pod którym każdy przypieczętował swój odcisk palca. Wspominaliśmy nasze wakacyjne podróże, opowiadaliśmy o różnych środkach transportu. Poznaliśmy ważne znaki drogowe i ich znaczenie oraz to, gdzie się znajdują. Obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, który uczciliśmy słodkimi upominkami. Słodko i przyjemnie :) Rozmawialiśmy o ważnych funkcjach naszego ciała. Pobudzaliśmy nasze zmysły i smakowaliśmy różne przysmaki. Przywitaliśmy PANIĄ JESIEŃ, która zagościła w naszym przedszkolu. Przedstawiła nam swoje dary i wspólnymi siłami odgadliśmy je wszystkie. Pierwszy miesiąc za nami, a zakończyliśmy DNIEM CHŁOPAKA i wszystkich naszych przystojniaków obdarowaliśmy niespodziankami, bo przecież musimy dbać o naszych Dżentelmenów. Poznaliśmy literkę O i ukoronowaliśmy dwie osoby, których imionka zaczynają się na literkę O. Dodatkowo utrwaliliśmy sobie cyferkę 1.Korzystaliśmy z pięknych chwil na świeżym powietrzu, na placu zabaw oraz w naszej ,,Bajdocji”.sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr sdr dav dav dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav sdr dav dav dav sdr sdr sdr dav dav dav dav sdr sdr sdr dav dav dav dav sdr sdr dav dav sdr dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav dav davorzy Tworzyliśmy różne prace plastyczne, śpiewaliśmy różne piosenki i jesteśmy gotowi i ciekawi dalszych niespodzianek na następny miesiąc.

PostHeaderIcon WRZESIEŃ U KRASNOLUDKÓW

Pierwsze tygodnie września poświęciliśmy na adaptację z nowym środowiskiem. Gdy tylko pogoda nam dopisywała wychodziliśmy na spacery i korzystaliśmy z tarasu. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa na drodze oraz znaków drogowych. Stworzyliśmy kontrakt dobrego zachowania przypieczętowany odciskiem dłoni. Zrealizowaliśmy temat dotyczący orientacji w schemacie własnego ciała. Świętowaliśmy dzień przedszkolaka połączony z pasowaniem. Tak wielkie święto nie mogło się odbyć bez tortu. Odwiedził nas specjalny gość Pani Jesień, która pokazała nam dary jesieni. Uczyliśmy się segregować według jednego i dwóch kryteriów. Mieliśmy także jednego solenizanta, któremu jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego. Obchodziliśmy dzień chłopaka, tradycyjne zaśpiewaliśmy sto lat i obdarowaliśmy chłopców upominkami. Nauczyliśmy się kilku piosenek, wierszy oraz zabaw paluszkowych. Kolejny miesiąc przed nami zapewne pełen atrakcji i nowych wrażeń.