Archiwum dla Styczeń, 2018

PostHeaderIcon Styczeń w grupie Krasnoludków

W miesiącu styczeń opracowaliśmy 3 główne tematy:

I.                   W świecie baśni.

II.                Dokarmiamy ptaki.

III.             Moja babcia i mój dziadek.

Podczas realizacji pierwszego tematu dzieci poszerzyły swoją wiedzę o znajomość literatury. Słuchały baśni polskich i zagranicznych autorów, oglądały książeczki i ilustracje. Podczas realizacji drugiego tematu nie zapomnieliśmy o dokarmianiu i dopajaniu ptaków, które w trudnych i zimowych warunkach często odwiedzały nasz karmnik. Dzieci zostały zaangażowane do przyniesienia pokarmu dla ptaków. Gdy tylko sprzyjała pogoda wychodziliśmy na zimowy spacer. Dzieci z grupy Krasnoludków przez cały miesiąc przygotowywały się do Dnia Babci i Dziadka. Codziennie wytrwale powtarzały wiersze i piosenki. Samodzielnie wykonały laurki i upominki. Na zajęciach rytmiki nauczyły się grać na grzechotkach w takt muzyki do piosenki „Zima, zima”. Na zajęciach z języka hiszpańskiego nauczyły się śpiewać po hiszpańsku „Pada śnieg”. To wszystko przepięknie zaprezentowały podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka. Dziadkom dziękujemy za liczne przybycie, dzieciom za cudowny występ a pani Dominice za piękną grę na fortepianie. Tydzień zakończyliśmy balem karnawałowym, do którego szybciej się przygotowaliśmy. Zrobiliśmy baloniki z kolorowego papieru, ustroiliśmy wspólnie salę. Dzieci na bal przybyły w pięknych przebraniach, wspólnie tańczyły przy muzyce, łapały bańki mydlane oraz zajadały smakołyki. Bardzo wyczekiwany bal karnawałowy zakończył nasz miesiąc a rozpoczął ferie zimowe. Dzieciom życzymy śnieżnych, wesołych a przede wszystkim bezpiecznych ferii. Do zobaczenia w lutym.

PostHeaderIcon STYCZEŃ U RYBEK

Nowy Rok rozpoczęliśmy bardzo pracowicie i styczeń minął nam w tempie ekspresowym. Opracowaliśmy 4 główne tematy: SKOK W NOWY ROK; WSZĘDZIE BIAŁO; BABCIA I DZIADEK; KARNAWAŁ. Cały miesiąc przygotowywaliśmy się do występu z okazji dnia babci i dziadka. „Rybki” dzielnie i wytrwale uczyły się wierszy, piosenek, pląsa oraz tańca. Dzieci podczas występu spisały się cudownie i panie są z nich bardzo dumne. W czasie realizacji tematu wszędzie biało zrobiliśmy dużo eksperymentów. Z powodu braku śniegu stworzyliśmy sztuczny śnieg (z pampersa), który wykorzystaliśmy do zajęć z sensoplastyki. Zrobiliśmy także kolorowe kule lodowe, pianę, kostki lodu i sprawdziliśmy, co pływa a co tonie. W trakcie realizacji tematu: „ Karnawał” dzieci zrobiły samodzielnie maski karnawałowe, oglądały prezentację multimedialną o karnawale w Wenecji oraz Rio. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem stycznia była zabawa karnawałowa. Gościliśmy wówczas znakomitych gości: księżniczki, baletnicę, żabkę, niedźwiedzia, Zorro, Supermanów, Spidermenów, policjanta, postać z Gwiezdnych Wojen, muszkietera, tygrysa, jednorożca oraz kostka. Podczas balu dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach z nagrodami nie zabrakło również karnawałowych smakołyków. W styczniu mieliśmy dwóch solenizantów, którym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy za słodycze. Gdy tylko pozwalała na to pogoda korzystaliśmy ze sprzyjającej aury i bawiliśmy się na śniegu.

Wszystkim dzieciom życzymy zdrowych, radosnych oraz śnieżnych ferii. Do zobaczenia w lutym.

PostHeaderIcon DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

W tym roku dzień babci i dziadka został podzielony na dwa dni. 22 stycznia w domu strażaka w Stężycy gościliśmy cudowne osobistości-  babcie i dziadków TYGRYSKÓW oraz RYBEK natomiast 23 stycznia KRASNOLUDKÓW i SÓW. Wszystkie grupy przedstawiły specjalnie przygotowany program artystyczny, w który włożyły dużo pracy. Po występach dzieci obdarowały gości własnoręcznie rozrobionymi prezentami i zaprosiły babcie i dziadków na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc a BABCIOM I DZIADKOM za przybycie.