Archiwum dla Wrzesień, 2017

PostHeaderIcon WRZESIEŃ U RYBEK

Za nami pierwszy miesiąc nauki i zabawy w nowym roku szkolnym. Opracowaliśmy 4 główne tematy:

1. W przedszkolu
  2. Moja miejscowość
  3. Ja, ty i środowisko
  4. Dary jesieni na talerzu

Trochę czasu poświęciliśmy na zaznajomienie się z topografią przedszkola i okolicy. Stworzyliśmy Kodeks dobrego zachowania i przypieczętowaliśmy go odciskami palców. Oswajaliśmy się z nową nazwą grupy („ Rybki” )poprzez zrobienie rybek z płyt CD.  Dzieliliśmy wyrazy na sylaby. Uczyliśmy się także wyklaskiwać rytmy i układać je z klocków. Rozmawialiśmy o miejscowości w której mieszkamy. Omawialiśmy różnice między wsią i miastem. Uczyliśmy się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, poznaliśmy numery alarmowe oraz rozmawialiśmy o pracy policjanta. Przeliczaliśmy różne elementy i uczyliśmy się figur geometrycznych. W kolejnym tygodniu zajmowaliśmy się orientacją w schemacie własnego ciała (poznawaliśmy nazwy różnych części ciała). Rozmawialiśmy także o zmysłach i eksperymentowaliśmy – dotykaliśmy przedmiotów z zamkniętymi oczami i smakowaliśmy różne owoce oraz przyprawy z zamkniętymi oczami. Prowadziliśmy rozmowy o tym jak dbać o siebie. Ćwiczyliśmy czytanie globalne, wodzenie po śladzie, rysowanie szlaczków. Poprawiliśmy sprawność paluszków poprzez zabawy paluszkowe oraz lepienie z ciasto liny. W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią oraz o darach jakie niesie ze sobą jesień. Rozmawialiśmy i rozpoznawaliśmy różne owoce klasyfikowaliśmy je na te które rosną w Polsce i za granicą. Poznaliśmy naszą pierwszą literkę, którą było „o”. Wyszukiwaliśmy przedmioty rozpoczynające się na o. Układaliśmy zdania na temat warzyw i przeliczaliśmy w nich wyrazy. Wspólnie przygotowaliśmy pyszny sok owocowo – warzywny, który napełnił dzieci witaminami.   W każdy piątek Rybki mają zajęcia gimnastyczne, co sprawia im dużo radości kształtują umiejętność przebierania się w strój sportowy oraz dbania o porządek. Dzieci ćwiczą duże partie mięśni, skoczność, szybkość, reakcję na znaki wzrokowe i słuchowe. 29 obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA dziewczynki zaśpiewały chłopcom Sto lat oraz wręczyły upominki. Odwiedził nas także pan policjant, który opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i wręczył wszystkim dzieciom odblaski. Każdą wolną chwilę spędzaliśmy na świeżym powietrzu lub na zabawach w kulkach. Ważnym dniem w tym miesiącu był  dzień przedszkolaka podczas którego główną niespodzianką był tort. Dyrekcja natomiast ufundowała kinder jajka. Grupa Rybek dostąpiła zaszczytu pasowania na przedszkolaka naszych najmłodszych dzieci. Występ odniósł wielki sukces a Rybki spisały się na złoty medal. Mieliśmy także dwoje solenizantów, którym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

PostHeaderIcon PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

20.09. w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka wszystkich Krasnoludków. Dzieci były bardzo przejęte tym wydarzeniem i swój pierwszy występ artystyczny z tak liczną publicznością wykonały na szóstkę. Gratulujemy im odwagi oraz zaangażowania. Grupa Rybek dostąpiła zaszczytu przywitania Krasnoludków w naszych progach, co uczyniła bardzo profesjonalnie. Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności, która jak zawsze nas nie zawiodła.