Archiwum dla Kwiecień, 2017

PostHeaderIcon WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego ALLELUJA!!! Jak najwięcej chwil radosnych, i przepięknej wiosny!
Życzy

DYREKCJA NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA BAJKA

WRAZ Z GRONEM PEDAGOGICZNYM

v2r05h

PostHeaderIcon Zimowe wspomnienia w grupie Mądrych Sów

Mądre Sowy mają za sobą pracowity, zimowy czas. Przez zimowe miesiące poznawały nowe litery, cyfry, piosenki, wierszyki. Obchodziliśmy ważne uroczystości: Święta Bożego Narodzenia i wigilię przedszkolną, Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, podczas którego pięknie się zaprezentowaliśmy, bal karnawałowy na który zjawili się m.in. Indianie, clown, księżniczki, czarownice, bajkowe postaci… Zima minęła nam pracowicie i radośnie. Korzystaliśmy z uroków przyrody, dużo spacerowaliśmy, karmiliśmy ptaki i lepiliśmy bałwany. Poznawaliśmy tajniki kuchni podczas zajęć kulinarnych. Upiekliśmy pyszne ciasteczka, pierniczki, pizzę. Poznawaliśmy nowe piosenki podczas zajęć muzycznych,  nowe słówka i wyrażenia na zajęciach językowych z języka angielskiego i hiszpańskiego, modlitwy podczas religii. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy „pastelową” pianką do golenia, lepiliśmy plastelinowe stworki, wyklejaliśmy obrazki kolorowymi chrupkami. Za nami wiele niepowtarzalnych zimowych chwil. Pożegnaliśmy zimę wraz z zrobioną przez nas z patyków oraz słomy Marzanną. Przed nami piękne, słoneczne i wiosenne dni :)

PostHeaderIcon MARZEC U TYGRYSÓW

Marzec upłynął nam w wiosennej i radosnej atmosferze. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu gdzie wszystkie „Tygryski” brykały z dużym zasobem energii i radości. Z okazji dnia cukiernika zrobiliśmy pyszne czekoladki z kokosem i owocową posypką. Założyliśmy hodowle cebuli, fasoli, grochu, pietruszki, koperku oraz szpinaku nasza plantacja z dnia na dzień jest coraz większa i gęstsza. Przy okazji zakładania hodowli bawiliśmy się grochem i fasolą, co sprawiło dzieciom dużo radości i okazało się świetną, choć może trochę nietypową zabawą. Rozmawialiśmy też o kosmosie, rakietach kosmicznych, astronautach i planetach. „Tygryski” obejrzały prezentacje multimedialne przedstawiające strat rakiety kosmicznej oraz życie astronautów w kosmosie. Filmy te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Zrobiliśmy, także własną galaktykę tyle, że w słoiku. Z okazji dnia kobiet chłopcy zaśpiewali wszystkim małym kobietką tradycyjne sto lat oraz wręczyli słodycze. W tym miesiącu mieliśmy dwóch solenizantów, którym jeszcze raz życzymy dużo zdrówka i radości. Zorganizowaliśmy w naszej sali kino, co spowodowało ogrom radości. „Tygryski” miały okazję samodzielnie przygotować śniadanie, tworząc kolorowe, a co najważniejsze zdrowe kanapki. Oczywiście zrobiliśmy też marzannę, którą wraz z innymi przedszkolakami pożegnaliśmy nad jeziorem, co zaowocowało nadejściem pięknej wiosny. W marcu oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w piekarzy, dlatego zrobiliśmy ciastka kokosowe, natomiast z okazji dnia muffinki upiekliśmy pysze babeczki czekoladowe oraz zrobiliśmy dużą muf finkę na kartce. Sprawdziliśmy, także czy to prawda, że ziemniaki w solonej wodzie pływają a w słodkiej toną . Tygryski jednomyślnie stwierdziły, że to prawda. Obowiązkowa była również zabawa, której nie może nigdy zabraknąć w przedszkolu.