Archiwum dla Styczeń, 2017

PostHeaderIcon FERIE W „BAJCE”

Nasze dwu tygodniowe ferie bardzo szybko minęły. Dzieci wychodziły na przedszkolny plac zabaw. Uczestniczyły w zawodach sportowych oraz zabawach z chustą animacyjną. W pierwszym tygodniu upiekliśmy jabłecznik a w drugim piernik. Mieliśmy, także dwoje solenizantów, którym obowiązkowo śpiewaliśmy nasze tradycyjne sto lat. Malowaliśmy farbami i zrobiliśmy dużego bałwana na kartce z mąki, kaszy i barwionej (kredą) soli. Bawiliśmy się własnoręcznie zrobioną ciastoliną oraz piaskoliną, które dały dzieciom dużo radości i przy okazji sporo sprzątania. Zrobiliśmy również eksperyment z jajkami w occie, który wzbudził zdziwienie i zachwyt wśród wszystkich dzieci. W ostatnim dniu ferii zorganizowaliśmy dyskotekę z konkursami i malowaniem twarzy. Na koniec urządziliśmy sale kinową.

PostHeaderIcon DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tym roku DZIEŃ BABCI I DZIADKA obchodziliśmy 11 stycznia (2017r) w remizie strażackiej w Stężycy. Naszą uroczystość rozpoczął występ naszych najmłodszych przedszkolaków – Krasnoludków, które śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Następnie wystąpiły Tygryski, które śpiewały, tańczyły pląsa oraz recytowały wiersz. Kolejny występ zaprezentowały Rybki, śpiewały w języku angielskim i recytowały wiersz. Jako ostatnia wystąpiła najstarsza grupa- Mądre Sowy, które przedstawiły jasełka, podczas których wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Po występach nadszedł czas na prezenty dla naszych gości oraz poczęstunek. Wszystkie występy przysporzyły nam dużo emocji i radości, za co serdecznie dziękujemy dzieciom. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich obecnych babć i dziadków oraz dzieci, które spisały się na medal.

PostHeaderIcon GRUDZIEŃ U „TYGRYSKÓW”

Ostatni miesiąc 2016 roku minął nam w ciepłej i radosnej atmosferze. Odwiedził nas wyjątkowy gość, na którego wszystkie dzieci czekają cały rok- święty Mikołaj. „Tygryski” miały okazję usiąść na kolanach naszego specjalnego gościa, co robiły z ogromną radością i odwagą. Mikołaj natomiast obdarował dzieci prezentami. W grudniu dużo czasu spędziliśmy na pieczeniu różnych pyszności. Zrobiliśmy babeczki pomarańczowe, piernika oraz pierniczki, które były jednym z prezentów dla rodziców.  Jeśli pogoda tylko pozwalała, to „Tygryski” wychodziły na przedszkolny plac zabaw oraz spacery. Z ogromnym zaangażowaniem i radością zaopiekowaliśmy się naszymi zimowymi przyjaciółmi- ptaszkami, powiesiliśmy karmnik i słoninę. Zrobiliśmy też mały eksperyment z olejem zabarwioną wodą oraz tabletką musującą, co wywołało wśród dzieci dużo radości. „Tygryski” wraz z „Rybkami” wzięły udział w akcji „marzycielska poczta” (https://marzycielskapoczta.pl)  podczas, której wysłaliśmy kartki świąteczne do naszych rówieśników z całej Polski. Ustroiliśmy również naszą choinkę i dużo czasu spędziliśmy na przygotowywaniu świątecznych prezentów dla rodziców. Uczyliśmy się kolęd oraz zapoznawaliśmy się z tradycjami świątecznymi.  22 grudnia odbyła się nasza grupowa wigilia, podczas, której śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i próbowaliśmy różnych smakołyków.  Odbyło się również rozwiązanie konkursu na kartkę bożonarodzeniową i uroczyste wręczenie nagród. Wśród „Tygrysków” znalazło się 5 ochotników, którzy wykonali piękne kartki, trzy osoby otrzymały pierwsze miejsca a pozostałe dwie drugie. Nasi laureaci otrzymali dyplomy, książeczki i zabawki. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.