Archiwum dla Czerwiec, 2016

PostHeaderIcon OGŁOSZENIE

INFORMUJEMY IŻ OD 27.06 DO 29.07 (2016) PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁYCH, BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI.

slonce(1)

PostHeaderIcon Pożegnanie „Mądrych Sów”/ Zielona noc

Uroczyste pożegnanie sześciolatków z przedszkolem miało miejsce 23 czerwca o godzinie 16:30. „Mądre Sowy” pięknym występem artystycznym pożegnały nie tylko przedszkole ale i nauczycieli. Było, to także ostatnie wspólne spotkanie rodziców (w takim gronie). Po uroczystości na „Mądre Sowy” oraz „Rybki”, które już od miesiąca przygotowywały się na zieloną noc czekała duża niespodzianka- wyjazd do kina „Remus” w Kościerzynie na bajkę Angry Birds. Niespodzianka została ufundowana przez Panią Dyrektor. Po przyjeździe do przedszkola i dniu pełnym wrażeń dzieci zasnęły na swoich materacach i zostały odebrane przez rodziców w piątek rano.

„Mądrym Sową” życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu edukacji i wierzymy, że sumienną i ciężką pracą jesteście w stanie spełnić wszystkie swoje marzenia.

Natomiast rodzicom sześciolatków serdecznie dziękujemy za miłe słowa, czułe gesty i za każdą okazaną nam pomoc.

PostHeaderIcon ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. „Mądre Sowy zaśpiewały na pożegnanie swoich przedszkolnych kolegów i koleżanek piękne wakacyjne piosenki. Natomiast „Rybki” w pięknym stylu pożegnały sześciolatki, które od września rozpoczną edukację szkolną. Wszystkie dzieci za wspaniały rok pełen zabaw oraz nauki otrzymały dyplomy oraz książki (ufundowane przez Panią Dyrektor)

PostHeaderIcon CZERWIEC W „KRASNOLUDKACH”

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2015/2016 minął nam w błyskawicznym tempie i nim się obejrzeliśmy świętowaliśmy zakończenie roku. „Krasnoludki” bardzo dużo czasu spędzały na zabawach dowolnych na świeżym powietrzu. Podczas dnia dziecka przedszkolaki uczestniczyły w konkursach i zabawach, których przewodnim tematem były bańki mydlane. My również rozpoczęliśmy sezon na truskawki robiąc pyszny koktajl. Dzieci uczestniczyły, także w różnych zabawach sportowych pokonując tory przeszkód. Obchodziliśmy również dzień wiatru, podczas którego puszczaliśmy latawiec i bawiliśmy się balonami.  Czerwcowym solenizantem był Ksawery, któremu śpiewaliśmy tradycyjne sto lat (dziękujemy serdecznie Ksaweremu i rodzicom za słodycze). Podczas święta muzyki dzieci miały okazję zobaczyć i pograć na skrzypcach, trąbce oraz klarnecie. 23 świętowaliśmy zakończenie roku dzieci otrzymały dyplomy oraz książki za wspaniałą zabawę oraz naukę w mijającym roku szkolnym.

Dziękujemy serdecznie za cały rok szkolny i życzymy wszystkim „krasnoludkom” oraz rodzicom wspaniałych, radosnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Do zobaczenia

PostHeaderIcon DZIEŃ DZIECKA

Z okazji święta dzieci (1 czerwca) do przedszkola przyjechał wyjątkowy gość – KLAUN (profesjonalny animator), który przygotował dla dzieci różne atrakcje. Każde dziecko miało możliwość uczestnictwa w wielu różnorodnych konkursach. Główną atrakcją było puszczanie baniek mydlanych o różnej wielkości. Na koniec zabawy Klaun tworzył na głowach dzieci korony, które symbolizowały królową i króla baniek. Wszystkie dzieci otrzymały od Dyrekcji kinder niespodziankę oraz soczek. Dodatkowo przedszkolaki cały dzień spędziły na świeżym powietrzu bawiąc się i zajadając słodycze. Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom wszystkiego najlepszego dużego uśmiechu i spełnienia marzeń.

PostHeaderIcon CZERWONE JABŁUSZKA

25 maja w godzinach po południowych z inicjatywy Pani Dyrektor do przedszkola przyjechała ciężarówka z jabłuszkami. Jabłka były przeznaczone dla rodzin dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Bajka”, osób potrzebujących oraz wszystkich chętnych smakoszy jabłek. Wszyscy chętni mogli zabrać tyle skrzynek ile byli w stanie udźwignąć. Pani Dyrektor rozdała 800 skrzynek owoców. Jabłuszka były bardzo pyszne soczyste i słodkie. Dziękujemy Pani Dyrektor za szybką i sprawną akcję jabłkową.

PostHeaderIcon Maj w grupie Rybek

„W maju jak w gaju”… Maj był pięknym i słonecznym miesiącem w grupie Rybek! Każdego dnia korzystaliśmy z uroków wiosny, spacerowaliśmy, urządzaliśmy pikniki, uczestniczyliśmy w zajęciach „pod chmurką” siedząc na kocyku w naszym przedszkolnym ogródku. Maj upłynął Rybkom na przygotowaniach do wielkiego Święta najwspanialszych osób na świecie – Rodziców. Tatusiowie, Mamusie, Babcie i Ciocie  Rybek odwiedzili nasze przedszkole w dniu 25 maja, aby wysłuchać piosenek i wierszyków, wspólnie zasiąść z nami do stołu i cieszyć się tym szczególnym dniem. Bardzo dziękujemy raz jeszcze za przybycie! W maju również odwiedzili nasze przedszkole dzielni strażacy, dzięki którym mieliśmy okazję zobaczyć z bliska narzędzia i sprzęty, jakich używają podczas akcji ratunkowych. W maju obchodziliśmy dzień kosmosu, kiedy własnoręcznie budowaliśmy lunety i oglądaliśmy gwiazdy. Nasza Rybka- Stasiu świętował kolejne urodziny! Maj minął nam niezwykle szybko, pracowicie i radośnie. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania!

PostHeaderIcon MAJ U KRASNOLUDKÓW

Chodź maj jest długim miesiącem nam zleciał bardzo szybko. Cały miesiąc przygotowywaliśmy się do uroczystości z okazji dnia mamy i taty, ćwiczyliśmy piosenki, wiersze oraz tańce. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za udział w naszej uroczystości oraz za słodycze. A dzieciom gratulujemy wspaniałego występu.  Z okazji święta strażaków odwiedzili nas wyjątkowi gości z wyjątkowym sprzętem. W maju obchodziliśmy urodziny Julii i Karolinki jeszcze raz życzymy dziewczynką 100Lat i dziękujemy za słodycze. Zrobiliśmy też bombę witaminową – sok oraz muz ze świeżych owoców. Dzieciom bardzo smakowało, co można było wywnioskować po pustych dzbanach.  Z okazji dnia kosmosu zrobiliśmy kosmiczne ciasto owocowe. Oglądaliśmy kosmos w okularach 3D oraz przez ogromny teleskop. Ze względu na piękną pogodę dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu malując kredą po chodniku i korzystając ze wszystkich zabawek na przedszkolnym placu zabaw.  Oczywiście między tymi wszystkimi zajęciami znaleźliśmy czas na zabawy w sali oraz na robienie kart pracy.