Archiwum dla Wrzesień, 2015

PostHeaderIcon WRZESIEŃ W KRASNOLUDKACH

Pierwszy miesiąc w roku szkolnym 2015/2016 Krasnoludki mają już za sobą. Wrzesień obfitował w zabawy, śpiewy i tańce integracyjne, które zaowocowały przyjazną atmosferą między dziećmi. Dużo czasu przedszkolaki spędzały na świeżym powietrzu na tarasie i placu zabaw oraz w Bajdocji, gdzie śmiechom, radości, zabaw na zjeżdżalniach i w kulkach nie było końca. Krasnoludki rozpoczęły również zajęcia z j. angielskiego, hiszpańskiego, rytmiki, religii i grupowej logopedii. Na początku miesiąca stworzyliśmy kontrakt dobrego zachowania, który został zatwierdzony przez dzieci poprzez odbicie rączki.  Przedszkolaki utożsamiały się także z nazwą swojej grupy, dlatego kolorowały Krasnoludki. Obchodziliśmy dzień kropki i każdy pokolorował według własnego pomysłu kolorową kredą swoją własną kropkę. Ważnym wydarzeniem dla Krasnoludków był dzień przedszkolaka, podczas, którego najmłodsze dzieci zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Z tej okazji dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Ogromną niespodzianką i wielkim zaskoczeniem dla dzieci był pyszny tort, który mimo swojego dużego rozmiaru zniknął w ekspresowym tempie. Krasnoludki były bardzo przejęte swoim pasowaniem i pierwszym występem, ale spisały się na medal. We wrześniu obchodziliśmy również pierwszy dzień jesieni i z tej okazji przyszła do nas Pani jesień, która opowiedziała dzieciom o jesiennych darach i zwyczajach zwierząt. Tego dnia Krasnoludki wybrały się pierwszy raz na spacer, który był bardzo udany. Robiliśmy też jesienny sok owocowo warzywny, który dzieci zrobiły przy pomocy pań i mimo dużej ilości został bardzo szybko skonsumowany z ogromnym apetytem. Rozmawialiśmy też o grzybach i każdy zrobił własnego muchomora. 29 Września do przedszkola przyjechał teatr i było, to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci. Przedstawienie oglądały z ogromnym zaciekawieniem i zdumieniem. Ostatniego dnia miesiąca obchodziliśmy ważne święto- dzień chłopaka, każdy chłopczyk był bardzo elegancko ubrany i z okazji ich święta wszystkie dziewczynki zaśpiewały  100 LAT!! Chłopcy zostali obdarowani małymi słodkościami. I tak bardzo radosny i emocjonujący wrzesień dobiegł końca.

PostHeaderIcon 29.09.2015r TEATR Z KRAKOWA

29 września przyjechali do przedszkola wyjątkowi goście- aktorzy z Krakowa. Artyści przedstawili wszystkim bajkę „Uciekaj lisie”, która przedstawiła historię zajączka, którego wypędził z domu chytry lis. Tak jak każda bajka, tak i ta skończyła się dobrze, a to wszystko za sprawą naszych odważnych przedszkolaków Zosi i Filipa. Za co Im serdecznie dziękujemy. Bajka bardzo przypadła do gustu wszystkim przedszkolakom śmiechom i radości nie było końca. Dzieci chętnie klaskały, tańczyły i śpiewały wraz z aktorami, dzięki czemu było dużo radości i zabawy. Najmłodsze dzieci patrzały natomiast jak zaczarowane i nie mogły oderwać oczu od aktorów.

PostHeaderIcon DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

21 września w przedszkolu odbyło się wielkie święto PRZEDSZKOLAKA podczas, którego najmłodsze dzieci- Krasnoludki uroczyście zostały przyjęte do grona PRZEDSZKOLAKÓW. Najstarsza grupa- Mądre Sowy  przygotowała piękny występ artystyczny, (za co Im serdecznie dziękujemy),  który wprowadził uroczysty nastrój i przywitał najmłodsze dzieci w przedszkolu. Każdy Krasnoludek złożył przedszkolną przysięgę, został pasowany ogromną kredką i otrzymał dyplom wraz z upominkiem. Dużą niespodzianką i ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich dzieci był pyszny 3- piętrowy tort z fajerwerkami (za który serdecznie dziękujemy mamie przedszkolaków P. Agnieszce L.)  Tort bardzo smakował dzieciom, które zjadały go z dużym apetytem. Ponadto z okazji swojego święta dzieci otrzymały od P. Dyrektor kinder niespodzianki. Dzień był bardzo wesoły i pełen wrażeń na długo zostanie w naszej pamięci.

PostHeaderIcon WAKACJE W „BAJCE”

Podczas wakacji dzieci uczęszczały do przedszkola w miesiącu sierpniu. Przedszkolaki dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu bawiły się na placu zabaw oraz w piaskownicy, korzystały z kąpieli i zabaw w basenach. Bawiły się w „Bajdocji” oraz w sali, gdzie wszystkie dzieci chętnie śpiewały, tańczyły i uczestniczyły w zawodach i zabawach sportowych. Obowiązkowym elementem każdego dnia wakacji był odpoczynek podczas którego wszyscy oglądali bajki i nim się obejrzeliśmy rozpoczął się kolejny rok szkolny.