Archiwum dla Czerwiec, 2015

PostHeaderIcon CZERWIEC W MĄDRYCH SOWACH

Ostatni miesiąc „Mądrych Sów” w przedszkolu obfitował przede wszystkim w zabawę i różne atrakcje. Obchodziliśmy dzień wiatru i z tej okazji zrobiliśmy latawce, które obowiązkowo wypróbowaliśmy na boisko. Upiekliśmy też babeczki truskawkowe, które zniknęły w ekspresowym tępię. Zorganizowaliśmy w sali zawody sportowe: skakanie przez gumę, tor przeszkód i ćwiczenia gimnastyczne. Byliśmy też na wycieczce w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Cały czerwiec wszystkie dzieci czekały na 25. 06- zakończenie roku i zielona noc. Podczas zielonej nocy dzieci poszły na lody, uczestniczyły w zawodach sportowych na placu przedszkolnym, zajadały pizzę i słodycze oraz oglądały różne bajki. Mam nadzieję, że „Mądre Sowy” będą bardzo mile wspominać ten ostatni rok w przedszkolu.

Życzę powodzenia wszystkim „Mądrym Sową” na kolejnym etapie edukacji.

P. Agnieszka

PostHeaderIcon ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

25. 06. 2015 r  odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Był, to dzień pełen smutku a zarazem radości. Pożegnaliśmy  część grupy „Rybek” i grupę „Mądrych Sów”,która w przyszłym roku szkolnym rozpocznie edukację szkolną. Przez ten rok wiele się w przedszkolu działo. Każdy dzień przynosił coś nowego: rysowanie, malowanie i lepienie. Granie, śpiewanie i taniec. Kończymy pewien etap i zabieramy w sercu piękne wspomnienia.

WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ RODZICOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH, SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI.

PostHeaderIcon Wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Ostatnią wycieczką w obecnym roku szkolnym był wyjazd (22.06.2015 r) do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Dzieci miały okazję zobaczyć najdłuższą deskę na świecie, największy fortepian na świecie (na którym P. Dominika miała zaszczyt zagrać nam krótki utwór) dom do góry nogami. Przedszkolaki wkroczyły również w piękny świat bajek, który przyciągał uwagę nie tylko słowem ale i różnorodnymi kolorowymi kukiełkami oraz scenerią. Wszystkim dzieciom wycieczka przyniosła dużo radości i chętnie zwiedzali wszystkie obiekty.

PostHeaderIcon DZIEŃ DZIECKA

Z okazji święta wszystkich dzieci do przedszkola przybył wyjątkowy gość Myszka Minnie, która pozowała z dziećmi do zdjęć i tańczyła. Wszystkie dzieci uczestniczyły w różnych konkursach, grach i zawodach sportowych za które otrzymały nagrody. Jedną z niespodzianek było również wyjście na lody. Obowiązkowym elementem tego wyjątkowego dnia był piknik w salach przedszkolnych, który zdobył duże uznanie wśród dzieci. Dzień był przepełniony radością i uśmiechem.

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” (Paulo Coelho)

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak)

„Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym” ( Phil Bosmans)

„Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka” (Alighieri Dante)