Archiwum dla Wrzesień, 2014

1 tydzień: Świat wokół nas

29.09. W krainie bajek

30.09. W krainie figur geometrycznych

(Wyjście do ORW-u na przedstawienie pt.: „Rzepka”)

01. Zebra na ulicy

02. Poznaję swoją miejscowość i jesienne widoki

03. Zabawki Agaty

2 tydzień: Jesienna muzyka

06. Pogoda za oknem

07. Jesienna zawierucha

08. Wiatr w poezji

09. Co gra jesienią?

10. Jesienny spacer

3 tydzień: Co powinien wiedzieć sześciolatek?

13. Słuchamy przestróg

14. Zaczarowane słowa (Dzień Nauczyciela- apel)

15. Roztargniona małpka

16. Ważne numery telefonów

17. Zasady i normy zachowań

4 tydzień: Moja rodzina

20.  Mali pomocnicy mamy

21. Moja rodzina

22.  Uroczystości rodzinne

23. Drzewko szczęścia

24. Rodzeństwo

5 tydzień: Późna jesień

27. Muzyczny berek

28.Jesienne muzykowanie

29. Barwy jesiennych dni

30.Jesień w lesie

31.Mieszkańcy lasu

PostHeaderIcon Wrzesień w „Mądrych Sowach”

Miesiąc wrzesień był pracowity i pełen atrakcji. Bawiliśmy się, malowaliśmy farbami wykorzystując technikę „mokre w mokrym”. Obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka podczas, którego odwiedziliśmy grotę solną w  „Jejmościnie”, były też konkursy, piknik i malowanie twarzy. Wychodziliśmy  na spacery podczas, których zbieraliśmy dary jesieni i wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne. Malowaliśmy jesienny bukiet  szczoteczką do zębów. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce za pomocą węchu i dotyku. Zrobiliśmy też pyszną sałatkę owocową. Odwiedzili nas również wyjątkowi goście- Pani Jesień, która na pamiątkę zostawiła nam kasztany, jabłka i kwiatka z liści oraz policjanci, którzy pokazali nam akcesoria policyjne i pozwolili wczuć się w rolę policjanta. Odwiedziliśmy komisariat policji, aby zanieść panom policjantom podziękowanie za poświęcony czas.  Na koniec miesiąca sadziliśmy wrzosy, które udekorowały parapety naszych sal.

PostHeaderIcon Poznajemy instrumenty muzyczne

Jpeg Jpeg

PostHeaderIcon Przepis tygrysków na chleb

IMAG2508

Wraz z naszymi Paniami :Eweliną i Dominiką upiekliśmy nasz pierwszy chleb. W przedszkolu pachniało jak w piekarni a chlebek był pyszny.

PostHeaderIcon Przywitanie Pani Jesieni

IMAG2500

23 września przybyła do naszego przedszkola Pani Jesień. Obdarowała dzieci wspaniałymi darami natury,z których powstały „Kąciki Jesieni”

Read the rest of this entry »

PostHeaderIcon Sałatka owocowa pyszna, zdrowa i pożywna.

PostHeaderIcon Wizyta policjantów.

PostHeaderIcon Gimnastyka w lesie i zbieranie darów jesieni.

PostHeaderIcon Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W piątek 19.09.2014r. obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, był to  dzień zabawy i radości. Dzieci z tej okazji otrzymały nowe zabawki i wyposażenie na plac zabaw.Odwiedziła nas Pszczółka  Maja a Pani Iza wszystkim chętnym dzieciom wymalowała twarze. Odbyły się konkursy i pikniki. Sowy odwiedziły Grotę Solną w zajeździe „Jejmościna”. Punktem kulminacyjnym obchodów było odczytanie listu  skierowanego do dzieci od Rzecznika Praw Dziecka oraz poczęstunek wspaniałym tortem. To pyszne ciasto upiekła Pani Justyna Gostkowska, której serdecznie dziękujemy.

PostHeaderIcon Dzień Przedszkolaka- Rybki

SAMSUNG CAMERA PICTURES